Expediční Workshop DofE

Dne 9. dubna byl pro studenty, kteří jsou zapojeni do programu DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu), zorganizován workshop v rámci přípravy na letošní expedice.
Během tohoto odpoledne jsme se seznámili s různým outdoorovým vybavením, jako jsou spacáky, karimatky a batohy, a povídali jsme si o vhodném oblečení a obuvi do přírody. Rozhodovali jsme se, jaké vybavení a zásoby budeme na expedici potřebovat, a které můžeme raději nechat doma. Zkusili jsme si také postavit přístřešek a povídali si o možnostech nocování v přírodě.
Naši studenti se zúčastní dobrodružné cvičné expedice na bronzové a stříbrné úrovni DofE na konci června, ostrá expedice se bude konat na začátku příštího školního roku.

Mgr. Veronika Menoušková