DOEA_INT_+PROUD_TO_DELIVER

Program DofE je celosvětový program neformálního vzdělávání pro mladé lidi ve věku od 14 do 24 let, který založil v roce 1956 britský princ Philip, manžel královny Alžběty. Mladí lidé si v něm stanovují cíle ve čtyřech základních oblastech, jimiž jsou rozvoj talentu, sportovní aktivita, dobrovolnictví a dobrodružná expedice, a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Za překonání svých výzev získávají mezinárodně uznávaný certifikát Mezinárodní cena vévody z Edinburku z rukou významných osobností. Po celém světě se programu účastní na 8 milionů studentů, v České republice je do DofE nyní zapojeno přes 2000 mladých lidí. Více informací najdete na webu www.dofe.cz.

V červnu letošního roku se naše škola stala otevřeným centrem programu DofE, tzn. nejen pro žáky naší školy, ale i pro jejich kamarády nebo sourozence. Už nás je 22, přidejte se k nám!

Proč se přidat?

• DofE to výzva, ale také zábava

• program je určený pro každého (není to jen pro vybraných pár lidí, elitu)

• DofE není soutěž (každý, kdo program zvládne, je vlastně nejlepší)

• budete oceněni za to, že se něčemu dlouhodobě věnujete i mimo školu

• každý máte v něčem talent, díky DofE ho můžete objevit a rozvíjet

• program je dobrovolný, cíle si stanovujete sami

Jak se zapojit?

Jestli uvažujete o zapojení do programu nebo byste chtěli víc informací, obraťte se na vedoucí programu (p. prof. Šípová a Menoušková). Najdete nás v kabinetě jazyků v 1. patře. Zapojit se můžete kdykoliv v průběhu školního roku, ale ideální je podzim, abyste mohli splnit všechny své cíle do konce školního roku.