Jennifer Niven – Všechny malé zázraky a Tíha vesmíru
Všechny malé zázraky
Netradiční příběh o lásce, o ztrátě, smrti, a životě s psychickou nemocí. Theodora Finche fascinuje smrt. Neustále přemýšlí nad způsoby, jak by se mohl zabít. Ale pokaždé ho něco – bez ohledu na to, jak je to zdánlivě bezvýznamné – nakonec zastaví. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – upíná se k dokončení střední školy a k momentu, kdy bude moct opustit rodné městečko v Indianě. To jí totiž až příliš bolestně připomíná nedávnou tragickou smrt její sestry. Jednoho dne se Violet a Finch potkají na římse školní zvonice a tam také začne jejich příběh.
Finch je nepředvídatelný, zábavný a nezajímá ho, co si o něm myslí ostatní. Přátelství Violet a Finche začne díky školnímu projektu. Hledají nejzajímavější místa v Indianě. Postupně se do sebe zamilují a jeden druhého zachraňují před sebou samými. Kniha vám zlomí srdce. Takže mějte u sebe při čtení kapesníky.
Knihu jsem četla letos podruhé a doporučila bych ji všem.

Tíha vesmíru
Druhá kniha, která vyšla Jennifer Niven v češtině.
Libby Stroutová byla nejtlustší dívka v USA museli jí vysekat z vlastního domu, ale to už je pět let, od té doby se dost změnila. Jack Masselin je jeden z nejoblíbenějších kluků na Střední škole Martina Van Burena. Trpí prosopagnosií – obličejovou slepotou, nerozeznává obličeje. Jack se snaží svůj handicap skrývat. Jednoho dne se setkají a jejich životy se změní navždy.
Další lovestory, tentokrát vám ale konec nezlomí srdce.
Libby je odvážná, sarkastická a vtipná, nejde si ji nezamilovat. Někdy bych chtěla alespoň půlku její kuráže.
Jack je fajn kluk, i když občas svým chováním ubližuje sobě a lidem okolo. Knihu jsem letos četla podruhé. U knihy se zasmějete, zaslzíte a dojmete. Další kniha, kterou bych doporučila všem, kteří si chtějí přečíst skvělý příběh o lásce a pro všechny, kdo mají rádi Supernatural (Lovci duchů).