Ze života skauta

Dnem kdy se přidáte ke skautu, tak se nevědomky zavazujete k tomu, že už nikdy nepojedete normálně a bez obtíží vlakem. Když chodíte do skautu, autobusy používáte jen s nevolí.
Neoficiální 11. skautský zákon zní Skaut je skladný, takže stát v chodbičce ve vlaku s batohem na hlavně není problém.
Ve skautu zažijete neskutečné a skvělé věci.
Pro děti uděláte cokoliv, když tohle píšu, sedím skoro bosa na studených schodech a hraju Slovník.
Skauting vás naučí, improvizaci (jednou jsem dělala bramborovou kaši naběračkou). Lezla jsem z okna, když jsem potřebovala na nákup a nemohli jsme najít klíče.
Vařila jsem 70 nožiček párků. Poznáte skvělé přátele a zjistíte, že skauti jsou divnolidi. Zjistíte, že osobní hygiena může být jen deodorant.
Když jedete do klubovny, kde mají mít plně vybavenou kuchyň, kde vybavení skýtá 2 kotlíky, jeden malý hrnec a jeden ne úplně funkční sporák.
Zvládnete neskutečné věci, jako táhnout dvoje lyže, když máte na zádech velký batoh a malý pověšený na lyžích a v ruce tašku s lyžáky, unést tři velké batohy a svůj velký.
Zjistíte, že správná cesta je vždycky ta do kopce. Déšť se stane vaším největším nepřítelem.
Když jedete na skautskou akci přepne se vaše tělo do tzv. Survival modu, tedy jez všechno, co můžeš, protože není jisté kdy a co bude další jídlo. Žaludek zvětší svůj objem tak třikrát, já jsem člověk, kterému se normálně dělá špatně, když snídá jogurt, ale na táboře si dám bez problému 4 a půl rohlíku a za chvíli mám hlad.
Nejhorší, co můžete udělat, je přepočítávat kolik jste toho snědli, malý ešák je asi 1,5 porce jídla a když si dáte k obědu 3 ešáky a k večeři 2 je to opravdu hodně jídla.
Na táboře jíte výhradně lžící, příbor používají jen snoby, sníst řízek lžící? Žádný problém.
Ale jídlo, které sníte je úměrné tomu kolik toho spálíte. Z latry do týpka, z týpka do jídelny je to přece jenom dálka. Že jste na tyhle srandy starý vám dojde, když k snídani spořádáte jen tři chleby.