Evropský den jazyků 2015

Dne 24. září jsme ve škole hovořili o Evropském dni jazyků. Tento projekt, kterého se účastní všech 47 evropských zemí pod záštitou Rady Evropy, se koná každoročně 26. září.
Zahrnuje spousty jak užitečných, tak i zajímavých nápadů, k rozšíření svých jazykových znalostí. Navíc se zájemci mohli pokusit vyhrát jednu z hodnotných cen v internetovém online kvízu. Na tomto projektu mě nejvíce zaujalo pojetí organizátorů, kteří připravili na internetových stránkách mnoho nápaditých her v různých jazycích.

Erik Tůma 2. A

 

Za sebe i své spolužáky mohu říct, že to bylo příjemné zpestření hodiny anglického jazyka, dozvěděli jsme se spoustu nových informací nejen o Evropském dni jazyků, ale i o jazycích/řeči našich spolužáků z jiných zemí. Někteří donesli vtipy, připravili kvízy, jiní odříkali jazykolamy a každý měl něco, co bylo originální a pobavilo. Určitě se těšíme na příští rok!

Karolína Horáčková, 2. A

 

V rámci výuky angličtiny jsme se s pí. prof. Šípovou svým dílem zapojili do Evropského dne jazyků 2015, který se koná 26. září již od roku 2001. Byli jsme odkázáni na oficiální stránky této akce, kde bylo naším cílem vybrat si z poměrně široké nabídky informací něco, co nás zaujme, a následně o tom poreferovat našim spolužákům.
Výběr byl relativně pestrý, od různých jazykových her přes online kvíz (v rámci něhož možná někteří z nás získají i ceny), až po informace ohledně úředních jazyků Evropské unie a vzdělávacích programů, kterými se EU snaží zabezpečit a zkvalitnit výuku cizích jazyků.
Celkově si myslím, že tato akce byla pro nás všechny informativní a přínosná.

Daniel Müller, 2. A

Dne 24. září jsme se v hodině AJ zabývali Evropským dnem jazyků, který se slaví 26. září od roku 2001. Na čtvrtek 24. září jsme si měli připravit krátké povídání o Evropském dni jazyků, které jsme našli na stránce evropský-den-jazyků.cz . Na této stránce jsme mohli nalézt velice zajímavé informace o Evropském dni jazyků, na stránce byly také jazykové hry nebo kvízy. Pár z nás si připravilo před třídou jazykové hry, které jsme našli. Tato hodina byla velice zábavná a díky této hodině jsme se dozvěděli nové informace, někteří z nás ani nevěděli, že se Evropský den jazyků slaví.

Filip Vacek, 2. A