Exkurze u Hasičského záchranného sboru Modřany

V prosinci a v lednu se naše 2. ročníky zúčastnily exkurze u Hasičského záchranného sboru v Modřanech. A takhle akci hodnotili sami studenti:
„Exkurze byla opravdu skvělá a hodně informativní. Jsem rád, že jsem se jí mohl zúčastnit. Na úvod jsme se bavili o obecných informacích o HZS a o průběhu programu, zkusili jsme si sáhnout na rozpálenou kliku při simulovaném požáru, který byl za dveřmi, dozvěděli jsme se, jak se máme chovat a čeho se máme vyvarovat v případě požáru. Dále nás čekala prohlídka v garáži, kde jsme se bavili o různých typech aut a o jejich konkrétním využití, prohlíželi jsme si i vybavení aut, jako například hadice, nůžky na kov, hasicí přístroje…“

M. Jistebnický, 2. B

„Součástí této exkurze byly přednášky týkající se prevence a legislativy, prohlídka telefonního centra linky 112 a prohlídka garáží. Měli jsme možnost zkusit si zapnout světla, sirény, sednout si do hasičského auta nebo sjet po hasičské tyči. Exkurzi jsme si všichni moc užili.“

D. Chuchlová, 2. C