Kraje pro bezpečný internet – vyhodnocení

Dne 16. prosince 2015 se naše škola zúčastnila předávání cen na Magistrátu Hl. m. Prahy za účasti primátorky paní Adriany Krnáčové. Akce se konala v reprezentativních prostorách Rezidence primátorky a mimo jiné zde byli zástupci z řad odborných pracovníků magistrátu, partnera soutěže Microsoft a Národního centra pro bezpečnější internet.

Mobily, počítače a internet se staly v posledních letech naprosto samozřejmou součástí životů většiny z nás. Usnadňují nám život, můžeme díky nim bez problémů komunikovat s lidmi po celém světě, nakupovat z pohodlí obývacího pokoje, vzdělávat se, bavit se. S novými technologiemi se však musíme naučit správně zacházet, zejména je potřeba naučit zodpovědnému chování v kybersvětě děti, které jsou nejvíce zranitelné.

Soutěž Kraje pro bezpečný internet je projekt zaměřený na širokou veřejnost, zejména pro žáky základních a středních škol, kdy prostřednictvím e-learningových lekcí a závěrečným kvízem žáci měli možnost si následně ověřit získané informace.

Studentka třídy 2. A, Kristýnka Kraftová, obsadila krásné 3. místo a získala hodnotné dárky, mezi kterými byl asi ten největší smartphone. Paní ředitelka, PaedDr. Pavla Nedomová, poté převzala ocenění za nejhojnější účast v počtu žáků, kteří prošli tímto projektem. Tímto moc Kristýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy v soutěži.

Mgr. Veronika Stará

Výherci soutěže Kraje pro bezpečný internet obdrželi ceny
(tisková zpráva MHMP, 17. 12. 2015)