Návštěva Alzheimer Home Zátiší

Dne 20. října 2016 třída 4. D absolvovala exkurzi v zařízení Alzheimer Home Zátiší. Uvítala nás krásná nová budova. Centrum sídlí na Praze 4 teprve dva roky a svým moderním vybavením je jedno z nejlépe vyhlížejících míst, které jsme navštívili. Budovou nás prováděla velice milá sociální pracovnice paní Mgr. Soňa Nováková, která pohotově odpovídala na všechny naše zvídavé dotazy.

Prošli jsme si budovu a podívali se nejen na velice moderně zařízené pokoje, které podle nás mají vše, co klienti potřebují, ale také nám ukázala ostatní prostory domova. Milým překvapením pro nás bylo setkání s aktivizační sestrou, která nám přiblížila svou práci a mnohé z nás nadchla svým energickým přístupem. Popsala nám různé aktivity, na které se každý z klientů velice těší, např. pečení, dámské dýchánky nebo pánské kluby, výlety a různé manuální práce.

Domov poskytuje 120 míst pro klienty a ti zde dostanou všechnu péči, kterou potřebují. Domov je soukromé zařízení, což znamená, že klientům se zde věnuje mnoho zdravotních sester, rehabilitační sestry, obvodní lékaři, ale i specialisté. Například je zde zubní klinika přímo v budově. Pokud má klient požadavky na stravu, vždy dostane to, co mu nejvíce vyhovuje.

Všechny tyto informace byly velice užitečné nejen k naší budoucí maturitní zkoušce. Jsme tedy rádi, že jsme se mohli zúčastnit jedné z nejzajímavějších exkurzí. A myslím, že ne jeden z nás by byl šťastný, kdyby se ve stáří ocitl v tak lásky plném a krásném prostředí jako je Alzheimer Home Zátiší.

Tereza Horová, 4. D