Návštěva z Malty ve 4. B

Dne 16. září 2015 měla naše třída 4. B možnost zažít neobyčejné setkání. Na pozvání naší třídní profesorky Borůvkové k nám do školy přijela návštěva až z daleké a sluncem vyhřáté Malty, paní Mary Rose Cachia.

Po krátkém uvítání jsme se osmělili a kladli návštěvnici různé otázky, o Maltě obecně, o jejím systému školství i o zdejší možnosti studia angličtiny. Malta byla totiž dříve kolonií Velké Británie, a proto je jejím druhým oficiálním jazykem právě angličtina.
Mary Rose vyprávěla, jak už řadu let hostí lidi z různých koutů planety, především z  Evropy, ale také z Brazílie nebo Japonska. Někteří u ní bydlí i delší dobu, jiní přijedou jen na pár týdnů užít si studentský život. Malta je totiž levnější alternativou Anglie nebo Ameriky a studenti zde spojují příjemné s užitečným – studium se zábavou, kulturou a bohatým nočním životem.
Myslím, že mohu mluvit i za své spolužáky, když řeknu, že se nám přednáška velmi líbila. Návštěva Mary Rose v nás probudila inspiraci k dalšímu studování angličtiny a třeba i k návštěvě krásné Malty.
Lucie Svobodová

We had a visit from Malta on our English class, it was very interesting and educational…
Tarik Muhič

Beseda se nám líbila, protože jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o Maltě a navíc bylo přínosné, že byla v angličtině.
Adéla Distlová

Debata mě velmi zaujala, velmi zajímavá návštěvnice z Malty nám řekla mnoho faktů o své zemi, památkách, náboženství, vzdělávání, zvyklostech a také se chtěla dozvědět různé informace o naší zemi.
Miroslav Souček