Oborná exkurze Klokánek

Třída 3. D navštívila dne 12. června 2019 v rámci výuky odborných předmětů dětské zařízení Klokánek, Láskova, Praha 4 – Chodov. Jedná se o zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a patří pod Fond ohrožených dětí.
Celou exkurzí nás provázela ředitelka Klokánku, paní Mgr. Marie Chovanová. Úvodní část exkurze jsme zahájili přednáškou, kterou paní ředitelka uspořádala v horkém letním dni v udržované zahradě Klokánku. Sdělila nám mnoho zajímavých informací ohledně příjmu a péči o  děti v zařízení a jejich denního rozvrhu. Zdůraznila, hlavní poslání Klokánku jako přechodné péče rodinného typu pro děti ve věku 0 – 18 let, které z vážných důvodů nemohou zůstat ve své rodině.
Následovala prohlídka Klokánku, kde jsme měli možnost vidět jenom menší děti, ostatní byly ve škole. Viděli jsme jejich byty a potkávali tety, které jim připravovaly oběd anebo s malými dětmi byly venku. Předali jme jim dárečky a odcházeli jsme s pocitem vděku, že existují potřebná zařízení, jako jsou Klokánky, které mají nepostradatelnou a ojedinělou funkci v našem sociálním systému v péči pro děti, vyžadující okamžitou pomoc.

Mgr. Gabriela Kolářová