Vídeň a Wachau

Při vzpomínce na letošní Velikonoce (13. – 15. dubna 2017) se nám určitě vybaví zájezd do Rakouska, důmyslně připravený a doprovázený odborným i vtipným výkladem jeho průvodce. Země našich sousedů nás přivítala nejen aprílovým počasím a rozkvetlými narcisy a tulipány, ale i vznešenou Vídní, starobylými městečky a malebnou přírodou v Podunají. Hlavní město nám ukázalo jak svou moderní tvář, tak i náhled do historie, pobavilo nás i poučilo a nechyběla ani ochutnávka místních kulinářských specialit. V kraji Wachau jsme vystoupali ke zřícenině hradu a před návratem domů jsme mohli obdivovat benediktinský barokní klášter v Melku.

A jak se zájezd líbil našim studentům?

Výlet byl krásným zpestřením velikonočních svátků. I když to první den vypadalo, že nám počasí nepřeje, od toho druhého už začalo být příjemnější. Z nejlepších zážitků musíme připomenout zámek a zahrady Schönbrunnu, zábavní park Prater, naši oblíbenou ulici Mariahilfer Straße a výšlap na zříceninu Dürnstein. Výlet se vydařil, určitě bychom zůstali déle.
První den jsme navštívili sídlo OSN, následovala prohlídka zámku Schönbrunn s jeho zahradami, kde se nám líbilo hlavně bludiště a zoo. Nakonec přišlo to nejlepší – Prater, kde jsme si vyzkoušeli spoustu atrakcí, např. volný pád, motokáry, horskou dráhu…
Výlet nám umožnil vidět krásy Vídně a jejího okolí. Navštívili jsme mnoho památek, a i přesto nám zbylo dost volného času, průvodce byl milý a ochotný. Při prohlídce kláštera jsme byli rozděleni na dvě skupiny – ti, kdo se učí německy, měli německého průvodce a ti ostatní anglického. Dostali jsme tak příležitost procvičit si naše jazykové znalosti. Bylo to skvělé, kolektiv se stmelil, vznikla nová přátelství…
Na návštěvě sídla OSN jsme měli možnost vyfotit se s bustou Gagarina a měsíčním kamenem. Při procházce centrem Vídně jsme ochutnali úžasný Figlmüller-Schnitzel a před návratem do hotelu nakoupili suvenýry. Celkově jsme si zájezd užili, budeme dlouho vzpomínat.
Viděli jsme toho hodně a máme několik skvělých zážitků. Nejvíce se nám líbil zámek Schönbrunn s jeho překrásnými zahradami. Také nás překvapilo, jak pěkně byla promyšlená prohlídka Vídně v Time Travel, kde jsme se dostali do různých historických etap tohoto města. Už teď se těšíme na další akci s tak skvělým průvodcem, jakého jsme měli tentokrát. Byl to „zájezd nej“.

Mgr. J. Blažková, PhDr. A. Borůvková a za studenty SOŠ Drtinova A. Novotná, L. Přenosilová, V. Novotná, K. Horáčková, J. Kranda, J. Hutr, K. Vantochová a E. Getlíková