VÝMĚNNÁ PRAXE NĚMECKÝCH STUDENTŮ V PRAZE

„Volnočasové aktivity byly velmi flexibilně naplánovány, vždy jsme si mohli vybrat, co nás zajímá více. Byli jsme například s paní ředitelkou SOŠ  Drtinova na komentované procházce historického centra Prahy a na Pražském hradě. Ostatní výlety nám plánovali naše hostitelské rodiny a čeští studenti, byli jsme například na Petříně, Matějské pouti, v mnoha kavárnách, dokonce mě moje česká partnerka vzala na lekci taekwonda a velmi nadšená jsem byla z prohlídky Národního divadla, kam mě vzala moje hostitelská rodina.“

„Během praxe jsem dostávala různé úkoly a díky tomu jsme měla možnost vyzkoušet si celé spektrum pracovní náplně organizace, získala jsem tak mnoho nových zkušeností a dovedností… Moji kolegové byli velmi přátelští a snažili se mě co nejvíce zapojit do týmu.“

„Asi nejzajímavějším úkolem v rámci praxe pro mě bylo vytvořit propagační video na Youtube o organizaci. Velmi nadšená jsem byla také z toho, že jsem na praxi mohla se svými kolegy mluvit německy, což mi pomohlo cítit se na praxi ještě lépe.“

„Jazyková animace na začátku pobytu pro mě byla velmi přínosná, naučila jsem se základní fráze v češtině, hráli jsme hry, lépe jsme se seznámili s českými partnery a poznali okolí školy.“