Neodkladné záležitosti během prázdnin možno vyřídit písemně/mailem (sekretar@stredniskoladrtinova.cz) nebo po předběžné telefonické domluvě (257 323 577;  724 526 215, vždy v úterý od 9:00 do 11:00).

Kdy začíná nový školní rok?
Školní rok začíná pro všechny ročníky 4. září 2023 v 8:00, budova školy bude otevřena od 7:30. Předpokládaná délka vyučování 4. září bude 3 až 4 vyučovací hodiny, od 5. září bude probíhat výuka podle rozvrhu s výjimkou 1. ročníků.

Informace pro budoucí první ročníky
Konají se adaptační akce pro 1. ročníky?
Vzhledem k vašemu velkému zájmu jsme zajistili dvoudenní adaptační pobyt pro žáky prvních ročníků v Jizerských horách od 5. do 6. 9. 2023.
Adaptační pobyt je velmi důležitý pro vytvoření zdravých vztahů v kolektivu, naladění příjemné atmosféry ve třídě. Poznáme se při hezkých aktivitách v přírodě.
Proto velice doporučujeme účast všech žáků.

Bude se pro rodiče žáků prvních ročníků konat nějaká informační schůzka před začátkem školního roku?
Veškeré informace dostanou žáci 4. září od třídních učitelů. Na stránkách školy je k dispozici školní řád, kde se můžete dozvědět další informace o chodu školy.
Třídní schůzky rodičů žáků budou v měsíci listopadu.

Žáci prvních ročníků si s sebou vezmou:

• kopii vysvědčení z 9. ročníku ZŠ (případně odpovídajícího ročníku gymnázia)
  • cizí státní příslušníci doklad o povolení k pobytu

Rozvrhy hodin budou k dispozici v Bakalářích od 4. září.

Musí se rodiče žáků prvního ročníku zúčastnit zahájení školního roku?
Nic takového se neočekává, pokud naopak budou rodiče cítit potřebu navštívit vedení školy nebo třídní učitelku, předem telefonicky domluvte termín osobní návštěvy (kontakty).

KONTAKTY NA TŘÍDNÍ UČITELKY 1. ROČNÍKŮ – ŠKOLNÍ ROK 2023/24
1. A Mgr. Monika Kubátová, kubatova@stredniskoladrtinova.eu, 241 400 538
(Veřejnosprávní činnost – zaměření ŠVP: Právní a diplomatické služby)

1. B Ing. Lenka Kendíková, kendikova@stredniskoladrtinova.cz, 241 412 543
(Veřejnosprávní činnost – zaměření ŠVP: Právní a diplomatické služby)

1. C Mgr. Ilona Novotná, novotna@stredniskoladrtinova.cz, 257 218 217
(Veřejnosprávní činnost – zaměření ŠVP: Právní akademie)

1. D Mgr. Marie Klusáčkováklusackova@stredniskoladrtinova.eu, 241 400 538
(Sociální činnost – zaměření ŠVP: Právní a sociální služby)

Kdy budou k dispozici předběžné seznamy tříd prvních ročníků studijních oborů?
Seznamy tříd prvních ročníků budou vyvěšeny poslední týden v srpnu u hlavního vchodu do budovy.

Mají si žáci pořídit nějaké učebnice před zahájením výuky?
Před zahájením si žádné učebnice nepořizujte, vyčkejte pokynů jednotlivých vyučujících.

Potvrzení o studiu a vystavení karty ISIC
Potvrzení o studiu vydáváme již poslední týden v srpnu (tj. od 28. srpna 2023 vždy od 9:00 do 11:00).
Formulář žádosti o vystavení karty ISIC obdrží studenti od svých třídních učitelů dne 4. 9. 2023.
Vyplněnou žádost je nutno odevzdat s poplatkem v hotovosti 350 Kč v kanceláři školy nejpozději v pátek 8. 9. 2023. Formulář si také můžete stáhnout zde.
Digitální fotografii na průkaz, která bude vložena do Bakalářů, můžete odeslat již nyní na mailovou adresu sekretar@stredniskoladrtinova.cz, nejpozději však 8. 9. 2023. Fotografii zašlete pouze ve formátu jpg a uveďte své příjmení a jméno – například: Novák Jan.jpg.
Hotové karty budou vydávány v kanceláři školy od 15. 9. 2023.
Všeobecné informace k vystavování průkazů ISIC školou zde.

Možnost stravování je v ŠJ Štefánikova od 5. 9. 2023, od 28. 8. 2023 je vhodné se přihlásit (pravidla přihlašování). Přihlášky jsou volně ke stažení na webových stránkách školní jídelny.

Musí studenti hlásit své zdravotní pojišťovně nástup na střední školu?
Podle zákona je pojištěnec povinen oznámit a doložit své zdravotní pojišťovně začátek studia, stejně tak ukončení, případně přerušení.
Škola tuto povinnost nemá, ale posílá oznámení do centrálního registru VZP.