Zahraniční aktivity

Připravujeme

Drážďany trochu jinak

V rámci projektu „Städte der deutschsprachigen Länder“ si žáci 4. a 3. ročníků (2. cizí jazyk – německý jazyk) připravili na 17. prosince 2018 cestu do Drážďan, tzn., že již po cestě ti nejodvážnější německy prezentovali do mikrofonu památky, např. Semperoper, Zwinger, Grünes Gewölbe, Frauenkirche, Dresden im Laufe der Geschichte, Geschichte des Striezelmarktes, August der Starke, atd. Následovala komentovaná procházka v Drážďanech pod vedením pedagogů – němčinářů a prohlídka Hofkirche a Frauenkirche. Samozřejmě nechyběl Striezelmarkt a jako obvykle vstup do minimálně jedné památky či uměleckého objektu. Tentokráte jsme si vybrali PANOMETR a rozhodně jsme nelitovali.
Za veškerou přípravu nám pedagogům byla odměnou kultivovaná prezentace naší školy, především navýsost slušné a vstřícné chování účastníků tohoto již tradičního výjezdu. Děkuji všem za vytvoření velice příjemné atmosféry, bylo mi s vámi moc fajn!
Guten Rutsch in das Neue Jahr!

Pavla Nedomová, ředitelka školy