Spolupráce s Rakouskem

Naše škola 3. 10. 2024 přijala zástupce učitelů z Rakouska v rámci mezinárodního networkingové  setkání, na kterém se naše škola ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy podílí.

Rakouští učitelé navštívili několik vyučovacích hodin, diskutovali s žáky. V neposlední řadě jednali s vedením školy o možnostech vzájemné spolupráce, od stínování učitelů přes realizaci odborné praxe rakouských žáků u nás, až po výjezdy našich žáků do Rakouska.
Součástí tohoto několikadenního setkání, které pořádala Katedra germanistiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, byla kromě návštěv českých škol také ukázka příkladů dobré praxe a možností přeshranicní spolupráce. Učitelé také společně diskutovali o aktuálních výzvách českého a rakouského školství.
Mgr. & Mgr. Tomáš Botlík Nuc, Ph.D.