1. Platí se u vás školné?

Ne, jsme veřejná (státní) škola, školné se neplatí. Počítejte jen s běžnými výdaji na učebnice.

2. Je možné podat více přihlášek na vaši školu?

Ano, pokud máte zájem o různé obory nebo různá zaměření školního vzdělávacího programu.

3. Je třeba lékařské potvrzení na přihlášce?

Obor Sociální činnost vyžaduje potvrzení zdravotní způsobilosti ke vzdělávání – zdravotní omezení – závažné duševní nemoci a poruchy chování (Nařízení vlády č. 211/2010 Sb.).
Pro obor Veřejnosprávní činnost není lékařské potvrzení požadováno.

4. Je možnost stravování ve školní jídelně?

Ano, je.
Po skončení vyučování se mohou žáci stravovat ve školní jídelně Štefánikova, Praha 5 (www.sjstefanikova.cz). V úterý je na oběd vyhrazená polední pauza.
Školní jídelna pro studenty středních škol se nachází 7 minut chůze od školy.
Během dopoledního vyučování mají studenti možnost stravování ve školním bufetu, kde najdou občerstvení za příznivé ceny.

5. Jaký je orientačně doporučený průměr vysvědčení uchazečů o studium?

Právní a diplomatické služby do 1,4
Právní akademie do 1,6
Právní a sociální služby do 1,6

6. Jaký byl poměr počtu přihlášek a přijatých v loňském roce?

Údaje za přijímací řízení pro školní rok 2023/24

Zaměření školního
vzdělávacího programu
Počet přihlášek Počet přijatých uchazečů
(včetně odvolání)
Právní a diplomatické služby 246 99
Právní akademie 78 43
Právní a sociální služby 138 55

7. Máte odpolední vyučování? Budu mít po vyučování dostatek času věnovat se svým aktivitám?

Každý den začíná vyučování 1. vyučovací hodinu v 8:00 a končí po 6. vyučovací hodině ve 13:30, kromě úterý, kdy máme odpolední vyučování do 15:30. Po skončení vyučování se tedy studenti mohou věnovat volnočasovým aktivitám, které nabízí naše škola, nebo kterým se sami dlouhodobě věnují (sportovní aktivity, tréninky atd.).
Nulté hodiny od 7:00 nemáme.

8. Budu-li přijata, je možné ubytování na internátě?

Nemáme vlastní internát, ale v případě zájmu o ubytování vám nabídneme seznam vybraných pražských domovů mládeže. Tento výběr byl učiněn na základě zkušeností našich bývalých i stávajících žáků. Domovy mládeže mají i jídelny. Vzhledem k vysokému zájmu doporučujeme podat přihlášku bezprostředně po přijetí.

9. Je možné dálkové studium?

NE, možné je pouze denní studium.

10. Nabízí škola přípravné kurzy k jednotné přijímací zkoušce?

Přípravné kurzy k jednotné zkoušce neorganizujeme.

11. Organizuje škola adaptační kurzy pro první ročníky?

Dvoudenní adaptační kurz pro první ročníky probíhá začátkem školního roku.

12. Můžete mi garantovat studium druhého cizího jazyka dle mého výběru?

Přání se snažíme vyhovět, ale z kapacitních důvodů to vždy není možné.