Akademie Díky, že můžem aneb Kdo jsem?

Akademie @dikyzemuzem funguje jako série zážitkových kurzů po celý školní rok. Zároveň je součástí celoživotního vzdělávání Univerzity Karlovy. Tento projekt se zaměřuje na mladé lidi, kteří (se) chtějí vzdělávat, rozšiřovat si své obzory a zároveň měnit svět kolem sebe.
Studentka Natálie Malínská ze třídy 3. A se zúčastnila první zářijové Akademie, která byla zaměřená na sebepoznání a objevení silných stránek. Absolvovala workshop týkající se typologie osobnosti a také nasbírala řadu nových kontaktů. Součástí víkendového programu byly také zajímavé diskuze ve Skautském institutu. Studenti z celé České republiky měli možnost pohovořit s mladými inspirativními lidmi, kteří již něco dokázali a kteří se tak snaží své zkušenosti a tipy předávat dál. Celá akce byla poté zakončena společnou reflexí o tom, čemu by se studenti rádi do budoucna věnovali a jak svých cílů dosáhnou.