Čtení anglické literatury

Dne 19. listopadu 2015 se třída 1. A vydala na anglické čtení do knihkupectví Oxford Bookshop na Václavském náměstí. Nikdo jsme nevěděli, co od toho máme očekávat, nebo co vlastně budeme dělat, a proto to pro nás bylo záhadné překvapení, které shledalo kladného hodnocení nejen díky pozdějšímu výletu do McDonald’s. Spletitým průchodem jsme se konečně dopátrali našeho cíle, kde už na nás byli připraveni a plně v očekávání. Chvíli jsme se rozkoukávali a prozkoumávali jsme taje anglických, německých, francouzských a nebo ruských knih, kterých tam bylo požehnaně!
Čtení začala milá paní, která se nám představila, a my zjistili, co se bude celé dvě hodiny odehrávat. Někteří však o chviličku později, neboť na nás paní mluvila pouze anglicky. Četli jsme úryvek z příběhu s názvem „Love Story“ a poté si i pustili film, natočený právě podle této knižní předlohy. Dostávali jsme různá cvičení, která trénovala naše jazykové schopnosti a porozumění textu. Nakonec jsme dostali i malý dáreček v podání magnetku a 15%ní slevy na nákup jakékoli jejich knihy. Zážitek to byl pro nás velmi milý a každý odcházel zpět do školy s úsměvem na tváři.

Dominika Petrusová, 1. A

Ve čtvrtek 19. listopadu 2015 jsme se se třídou 1. A vydali do knihkupectví Oxford Bookshop, kde jsme se zúčastnili akce Čtení anglické literatury. Po krátké prohlídce knihkupectví, kde jsme mohli vidět plno knih v několika světových jazycích, jsme se dostali k samotnému čtení příběhu s názvem Love Story. Po společném přečtení a vypracování několika úkolů spojených s příběhem, jsme například knížku srovnávali s krátkou ukázkou ze stejnojmenného filmu. Kromě naučení se spousty nových slov návštěva všechny i očividně bavila, už jen proto, že jsme si mohli naše oblíbené knihy prohlédnou v cizích jazycích a různých v ydáních. Mimo jiné jsme také dostali slevu na nákup knih, které několik z nás ihned využilo!

Šimon Pěnička, 1. A