Drtinka v Istanbulu – projekt Erasmus+

Studenti naší školy vyrazili na jazykový pobyt do Istanbulu v rámci projektu Erasmus+. V době jednoho týdne si vyzkoušeli různé sportovní aktivity a vzdělávali se v oblasti zdravého životního stylu.
Součástí projektu bylo také poznávání kultur dalších studentů ze zúčastněných zemí. Během kulturního večera, který byl spojen s plavbou po Bosporu, měli možnost ochutnat řadu tradičních výrobků, které studenti dovezli na reprezentaci své země.
Dva dny byly vyčleněny na poznávání historického centra Istanbulu. Navštívili řadu známých památek, mešit a nabyli tak nové vědomosti nejen o Turecku ale také o náboženství. Projekt si moc užili, získali řadu nových kontaktů, ale zároveň měli možnost setkat se s tureckými studenty, kteří naší školu navštívili v minulém roce. Žáci si nejen zlepšili jazykové dovednosti, ale také obdrželi certifikát o absolvování pobytu.