Faust v semaforském pojetí

Poslední předvánoční týden poskytl našim žákům výjimečný kulturní zážitek v divadle Rokoko, kde zhlédli komedii Jiřího Suchého a Ferdinanda Havlíka Dr. Johann Faust, Praha II, Karlovo nám. 40. Děj Goethova magického příběhu nás posouvá do Prahy posledního období protektorátu, kdy se v baru hotelu Alcron setkává společnost německých filmařů, do níž vstupuje postava „nesmrtelného“ doktora. Touha zastavit navždy mimořádnou a nezapomenutelnou chvilku, kterou nám život přinese, zarazit její pomíjivost a nedopustit, aby ji odvál čas, je jedním z motivů, které představením prostupují. Jeho provedení bylo založeno na bravurních výkonech herců převážně mladé generace, jejich tanečním i pěveckém mistrovství, smyslem pro komičnost, jakož i dokonalou schopností vcítit se do poetiky Suchého divadelní tvorby.