Festival Fall v galerii DOX

Dne 24. 9. se třída 3. B zúčastnila debaty s respektovaným spisovatelem Markem Torčíkem. Ten jim představil svou knihu Rozložíš paměť, oceněna cenou Magnesia Litera v kategorii próza a Cenou Jiřího Ortena. V knize se autor zabývá dospíváním queer chlapce v okresním městě, rodinnou historií a pamětí. Studenti se dozvěděli, co je autofikce, proč je celý příběh vyprávěn v du-formě, i jaký ohlas vzbudila kniha v rodném městě, u literárních kritiků.
Na debatu navázal vzdělávací program Během příběhu, který je inspirován metodikou globálního projektu Narrative 4 a je zaměřen na rozvoj empatie prostřednictvím sdílení příběhů. Studenti pracovali se svými příběhy na téma proměna a s vybranými obrazy českého malíře Adama Štecha. Poté navštívili výstavu houellebecq! od tohoto autora.