Naši studenti vyhráli krajskou soutěž Jazykový WocaBee šampionátu

Studenti ze Střední odborné školy Drtinova v Praze 5 zvítězili v krajském kole mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Soutěž probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR v online aplikaci na učení slovíček WocaBee. Do třetího ročníku šampionátu se zapojilo rekordních téměř 60 000 žáků a soutěží v něm třídy základních a středních škol z celé České republiky. Studenti ze Střední odborné školy Drtinova v Praze 5 po svém vítězství v rámci v rámci hlavního města Prahy postupují do celostátního kola, které se uskuteční od 17. do 24. listopadu 2021. Vítězové celostátního kola budou v prosinci reprezentovat Českou republiku v závěrečném česko-slovenském finále šampionátu.
Jazyková soutěž v učení cizích slovíček v aplikaci WocaBee probíhá na českých i slovenských školách už potřetí. V soutěži se hodnotí píle v učení se slovní zásoby, o které vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolech soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Třída tak soutěží jako tým a v šampionátu si na rozdíl od jiných školních soutěží své vědomosti zlepšují všichni žáci ve třídě.

Jazykový WocaBee šampionát

Do celostátního kola soutěže se probojovali Studenti ze Střední odborné školy Drtinova v Praze 5 z okresního a krajského kola v konkurenci 141 zapojených tříd. V krajském kole soutěže dosáhli průměrně 426 bodů, tzv. WocaPoints na jednoho žáka. Pro lepší představu – každá správná odpověď při procvičování slovíček v aplikaci znamená zisk přibližně 2 WocaPoints.
Paní učitelka Sonia Šípová, která ve třídě vyučuje anglický jazyk, komentuje soutěž a výkon svých žáků následovně: „Moji studenti se ve všech třídách aktivně zapojili, práci v aplikaci většinu z nich opravdu bavila a stále baví. Když jsme vyhráli okresní kolo, byla jsem velmi překvapena, protože (na rozdíl od studentů) jsem soutěž nevzala moc na vědomí. Nyní po další výhře je to již závazek!“ A studenti řekli: „Dá to ještě hodně práce, ale jdeme do toho!““
Organizátor soutěže a autor aplikace WocaBee Michal Ošvát hodnotí aktuální ročník soutěže následovně: „Úroveň třetího ročníku Jazykového WocaBee šampionátu se i díky podpoře Ministerstva školství opět zvýšila a na motivaci žáků se to jednoznačně odráží. Studenti ze SOŠ v Praze 5 dosáhli vynikajícího výkonu, naučili se mnoho slovíček a mají dobrou šanci reprezentovat školu i na česko-slovenské úrovni. Držíme jim palce a všem zapojeným žákům přejeme hodně motivace v učení se cizích jazyků.“
Celostátní kolo soutěže Jazykový WocaBee šampionát se uskuteční v termínu 17. – 24. 11. 2021. Vítězové celostátního kola se na začátku prosince virtuálně „utkají“ v bonusovém česko-slovenském finále s nejlepšími ze Slovenska.