Japonsko trochu jinak…

Již popáté u nás! Návštěvy Japonců mají na naší škole dlouholetou tradici. S Akiem, Tošikou a Kayokou jsme si zavzpomínali na krásná společná vystoupení japonského sboru Wadachi a sboru Drtinka. Tentokráte zde naši japonští přátelé se sboristy nekoncertovali; přesto si našli čas na diskuzi „s mladými“. Diskutovalo se o japonském školním systému, ale nechyběly ani otázky týkající se japonské kuchyně, zdravého životního stylu, atd., atd.

A poselství pro další setkání? Šťastný je ten, který ovládá cizí jazyk a nemusí mít zábrany při komunikaci s lidmi odkudkoli, třeba i z druhé strany zeměkoule… Děkuji všem, kteří se besedy v anglickém jazyce aktivně zúčastnili a vytvořili celkově velice příjemnou atmosféru. Těším se na další zahraniční návštěvy s vámi…

PaedDr. P. Nedomová