Kancelář prezidenta republiky

V rámci předmětu veřejná správa jsme dne 15. dubna 2016 měli možnost navštívit krásné prostory Pražského hradu, sídla prezidenta České republiky, a také Kanceláře prezidenta republiky. V průběhu odborné exkurze nás přednášející seznámila s postavením a činností prezidenta i jeho úřadu.
Nahlédli jsme do prostor bývalého reprezentačního bytu prvního prezidenta T. G. Masaryka včetně jeho pracovny, dochované v téměř autentické podobě. V přilehlých salónech jsme na fotografiích sledovali proměnu Pražského hradu a všech jeho částí. Navštívili jsme také kinosál z 60. let 20. století, kde nám byla promítnuta prezentace, díky níž jsme se dozvěděli více nejen o historii Kanceláře, ale i o její současné činnosti.
Při prohlídce nás velmi zaujala Masarykova knihovna, která sloužila prvnímu prezidentovi jako pracovna. Nástupci T. G. Masaryka si knihovnu předělávali podle svých preferencí. V dnešní době je pracovna uvedena do podoby, kterou měla za funkčního období T. G. Masaryka.
Odborná exkurze, svým obsahem navazující na maturitní předměty právo a veřejná správa, se nám velmi líbila a určitě ji všem doporučujeme.

Tereza Běhalová 1. B
Tereza Krásová 1. B