O misích české armády

Ve čtvrtek 25. ledna 2016 jsme měli jedinečnou možnost účastnit se přednášky na téma „Armáda ČR a mise v zahraničí“, na níž se nám představili profesionální vojáci ze 13. dělostřeleckého pluku „Jaselský“ a vedoucí oddělení PR z MO ČR, který se ujal úvodního slova.

V jejím  průběhu jsme se dozvěděli spoustu informací o 13. dělostřeleckém pluku, ale také o typech zahraničních misí, o humanitární pomoci, úrovni českých vojáků v zahraničních jednotkách, o podmínkách života tamějších obyvatel a hlavně jsme si vyslechli velice zajímavé osobní zkušenosti vojáků ze zahraničních misí v Kosovu a Afghánistánu. Na vlastní oči jsme si mohli prohlédnout některé zbraně Armády ČR a sami si je „osahat“. Celá přednáška byla zpestřována fotodokumentací přímo z míst hlavního dění a také průzkumným kvízem.

Za třídu 4. A mohu konstatovat, že to byla jedna z nejlepších přednášek, ne-li nejlepší přednáška, které jsme měli tu čest se jako třída zúčastnit. Velice rádi bychom tímto poděkovali paní profesorce Jarmile Chalupové za zprostředkování tohoto netradičního zážitku.

 Alexandra Plačková, 4. A