Pražský Zlatý Ámos

Pražským Zlatým Amosem je středoškolský učitel Tomáš Botlík Nuc.
„Botlík Nuc učí na Střední odborné škole Drtinova v Praze 5 němčinu a jeho studenti ho nominovali především proto, že dokáže udělat výuku němčiny atraktivnější. „I když stále většina z nás nemůže říct, že by měli německý jazyk mezi oblíbenými, stejně se na hodiny těšíme,“ stálo v nominaci.“
Zdroj: Pražský deník

Dne 26. 1. 2023 se odehrálo 1. kolo 30. ročníku Zlatého Ámose, do kterého přihlásily žákyně 2. A pana profesora Tomáše Botlíka Nuc.
Toto regionální kolo obsahovalo obhajobu před šestičlenou porotou. Studenti měli pět minut na obhájení učitele, kterého přihlásili.
Prvního kola se zúčastnilo sedm pražských škol, které o titul takzvaného pražského Ámose soutěžily.
Je nám ctí oznámit, že se pan profesor Botlík umístil na 1. místě a pražského Ámose vyhrál. Tím dále postupuje do semifinále, kde bude soutěžit o titul Nejoblíbenějšího učitele České republiky.
Magdaléna Zemanová

Zlatý Ámos Praha 2023 Zprávičky 28 01 2023