Rhodos – červen 2023

Na závěr školního roku jsme se s učitelským sborem vypravili na krásný řecký ostrov Rhodos, abychom dobili baterky a budovali vztahy i mimo školu. Užili jsme si sluncem zalitou pláž a navštívili ta nejzajímavější místa na ostrově, jehož historie sahá až do starověku. Vyšplhali jsme na antickou akropoli Lindos, podívali jsme se do několika místních klášterů a prokřižovali uličky starého města Rhodos až k místu, kde stával pověstný kolos. Nezapomněli jsme ale ani na přírodu – v údolí Petaloúdes jsme obdivovali černooranžové motýly a v jiném koutě ostrova zase soutok sedmi pramenů. Kdo měl dostatek odvahy, mohl si zkusit projít spolu s potůčkem stometrovým tunelem v úplné tmě, obohacené jen o občasný zpěv italských turistů. Večer v restauraci jsme pak ochutnali snad úplně vše, co místní gastronomie nabízí. Opravdový teambuilding ale začal až na letišti po cestě zpátky, kde jsme uprostřed noci uvízli kvůli zpožděnému letadlu. O dobrou náladu nás to však nepřipravilo, a tak se vracíme zpět stmeleni společnými zážitky.

Mgr. Marie Klusáčková