Studentské prezidentské volby

Prezidentské volby se budou v naší zemi konat 12. a 13. ledna 2018. Dne 12. prosince 2017 proběhly v aule naší školy Studentské prezidentské volby. Garantem voleb byly Mgr. Iva Škorpová a Mgr. Yvetta Halešová. Volební komisi tvořili studenti 3. B. Předsedal Daniel Valach, dalšími členy komise byli Matěj Vácha a Lucie Přenosilová. Technickou podporu zajišťoval Nicolas Hembal. Voleb se zúčastnily třídy 2. B, 2. C, 3. A, 3. B a 3. C. Celkem volilo 122 studentů.
Ve volbách zvítězil prezidentský kandidát Jiří Drahoš s počtem 50 hlasů, na druhém místě byl Miloš Zeman s 30 hlasy a třetí místo obsadil Marek Hilšer s 10 hlasy.
Studentské prezidentské volby jsou organizovány programem Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni. V ČR se do Studentských prezidentských voleb zapojilo přes 200 středních škol. Naše škola je pravidelným účastníkem tohoto programu a bylo nám ctí se zapojit i tentokrát. Máme za to, že volby nanečisto jsou pro nás jako studenty prospěšné. Je nám dána možnost se tímto způsobem připravit na dobu, kdy se staneme aktivními voliči.

Nicolas Hembal a Lucie Přenosilová, 3. B