Turecká návštěva

Dne 21. září 2022 jsme v naší škole přivítali studenty a pedagogy z turecké školy v Arvínu. Po prezentaci své země a města (v aule naší školy) navštívili studenti i pedagogové vybrané vyučovací hodiny, ve kterých se do výuky aktivně zapojili.
Na programu byla rovněž jejich účast v soutěži „Talent Drtinka 2022“.
Zúčastnilo se jí celkem 15 účinkujících, přičemž pětice z nich reprezentovala návštěvu z turecké školy.
Soutěžící zpívali, hráli na hudební nástroje či recitovali básně, našla se zde spousta talentů napříč všemi ročníky. Ceny „Absolutní vítěz“ a „Vítěz publika“ získala Ioanna-Olena Biletska ze 3. A, která zahrála na klavír a zazpívala píseň Summertime Sadness, ve zlatém pásmu se společně s ní také umístili Adam Kořínek ze 3. A a Jan Šíp ze 4. A.
Všem účinkujícím gratulujeme k nádherným, dojemným, někdy až profesionálním výkonům a budeme se těšit na další ročník talentové soutěže a na další vystoupení!
A reakce turecké strany? Cituji: „Bylo to super! Stále fungujeme na energii získanou u vás! My – turečtí učitelé – jsme byli při soutěži tak konsternováni, že jsme se báli i fotit…“

Mgr. Tereza Kábelová
Ing. Lenka Kendíková