Velikonoce po anglicku

Opustili jsme zasněženou Prahu, velikonoční čokoládová vejce, zajíce, mazance jsme nechali za sebou a přijeli do opravdu jarní rozkvetlé velikonoční Anglie. Každý si vybral, co se mu nejvíce líbilo – památky, moře, útesy, hrozivé kobky Londýna nebo nádhernou krajinu jižní Anglie s ovečkami a rozkvetlými loukami. Spokojeni byli všichni.

Počáteční dobrodružství, cesta hladká, řidiči ochotní a tolerantní, program zábavný, poučný, vyvážený, zkrátka parádní. Hostitelské rodiny milé až supermilé, průvodkyně bezkonkurenční. Počasí spíš lepší než anglické. Ideální školní výlet!

Poznat zemi, seznámit se s její kulturou a vstoupit do mentality jejích obyvatel – i to je způsob, jak začít mít její jazyk rád. A snad právě Velká Británie po tom přímo volá. Země, která je důležitým evropským státem, ale která se zároveň tolik liší od ostatních národů našeho „kontinentu“. Je konzervativní svou úctou ke královně či sveřepou jízdou nalevo, specifická svým jídlem a pitím, zahrnujícím fish and chips a čaj s mlékem, deštivým počasím, ale i vybavením koupelen s oddělenými kohoutky pro teplou a studenou vodu. Má svůj humor i etiketu a její lidé jsou také osobití – dokážou si užívat život a i cizince mají rádi, když se s nimi blíže seznámíte, vidíte, že mají daleko k údajnému britskému chladu.

Proto tedy: „Na shledanou Spojené Království, třeba se ještě někdy setkáme.“

Z dojmů studentů

Tak dlouho očekávaný výlet do Anglie se stal konečně skutečností. Krásy Londýna a jižního pobřeží si můžeme najít na internetu, ale slyšet britský přízvuk nebo dýchat slaný vzduch v Brightonu je něco nepopsatelného. Celý program byl dokonale připravený. Na všechno bylo dost času. Nejlepší zážitek byly ovšem rodiny, které nás hostily. Takže děkujeme za úžasný zájezd.

Ačkoliv zájezd začal snad nejhůře, jak mohl, vyšlo to skvěle. První den jsme si užili v Londýně a ačkoliv jsme byli unavení, kouzelné místo nás uchvátilo. Rodiny byly příjemné a štědré s dobrým smyslem pro humor. Toto je nejlepší zájezd, co jsem zažil. Byl poučný, zábavný a celkově výborně organizovaný. Děkuji všem, co se podíleli na tomto zájezdu. Anglie je nezapomenutelná.

V každém městě i ulici, kterou jsme navštívili, bylo mnoho zajímavého a vždy něco upoutalo naši pozornost a představivost. Londýn nezklamal, líbil se mi velmi. Informovanost ze strany průvodkyně byla velmi uspokojující. Kulturní doplňky (Smugglers Adventure, strašidelný hrad o historii Velké Británie) byly správným krokem.

Jedním z nejzajímavějších momentů byla návštěva London Dungeon – strašidelná atrakce lítající v britské historii. Toto si asi budeme pamatovat hodně dlouho.

V Londýně jsme viděli Tower Bridge, také jsme navštívili Monument a jiné známé památky.  Navštívili jsme Greenwich a od té doby víme, jaký je nejpřesnější čas, podle kterého se řídí celý svět.

Líbil se nám výklad, znalost a forma podání zajímavostí od průvodkyně. Dále přesné a plynulé poznávání památek. Zájezd byl sice kratší, ale pro nás záživný a dozvěděli jsme se spoustu nových informací.

V Anglii mě nejvíce zaujali lidé. Nikdy jsem nezažila tak pohodové a bezstarostné lidi. Když jsme se šli např. na něco zeptat, všichni byli ochotní a milí. Skoro jsem neslyšela zatroubit auto. Byl to zajímavý výlet a doufám, že se do Anglie ještě podívám.

Anglie a vůbec všechno tam se mi zdá mnohem pohodovější než u nás. Samozřejmě. kromě toho, že všichni někam spěchají. Líbila se mi pohostinnost rodin, ale i okolních lidí. Myslím, že krásy Londýna nás všechny víc než okouzlily a všichni na ně budeme dlouho vzpomínat.

Krásná města, úžasná příjemná rodina a impozantní památky. Nejvíce se mi líbil Brighton pier. Je škoda, že jsme nemohli zkusit jet metrem. Děkuji za skvělé zážitky a vzpomínky. Hlavně paní průvodkyni.

Pobyt v hostitelských rodinách byl příjemný, přístup rodin skvělý a jistě jsme si rozšířili slovní zásobu a zlepšili konverzaci v angličtině.

Náš školní výlet do Anglie byl vážně super, tedy až na malé problémy s dopravním prostředkem. Jinak…“naše rodina“ byla ta nejlepší část výletu, protože Jayne a Richard jsou zlatí lidé. Dále tu byla skvělá a hodná průvodkyně, byl tu vtipný a pohodový učitelský sbor. Anglie je nádherná země a moc jsem za tento výlet ráda.

Zájezd do Anglie byl skvělý ve všech směrech. Hodně jsem se dozvěděla o historii díky paní průvodkyni, viděla jsem spoustu nových věcí, poznávala kulturní rozdíly a procvičila se v angličtině. Všichni byli optimisticky nabití, a tak jsem si tenhle výlet velice užila.

Mgr. Ilona Borovcová, PhDr. Anna Borůvková a Mgr. Martina Vykouková