13. Evropské fórum o právech dětí

Měla jsem tu čest zúčastnit se 13. Evropského fóra o právech dětí, které se konalo 30. září 2020 – 1. října 2020 v Dubrovniku.
Evropská unie jde s dobou a uspořádala konferenci online. Měli jsme velice živý a zajímavý 3 denní program, který obsahoval převážně planetární schůzky a meetingy. Na konci každého dne jsme byly přiřazeni do jednoho ze čtyř týmů,  které se týkaly:

1. boje proti násilí
  2. inkluzivní společnosti
  3. inkluzivního vzdělávání
  4. státní správy vstřícné k dětem

Měli jsme velice zajímavé hosty jako například Evu Kopatz (místopředsedkyně evropského parlamentu ), Ylva Johansson (evropská komisařka pro vnitřní věci), Dubravka Šuica (místopředsedkyně pro demokracii a demografii evropské komise) a další. Více podrobností naleznete na stránce: https://www.euchildforum2020.eu/.
Skvělé na tom bylo i to , že se děti mladší 18 let mohli zapojovat do diskuzí a vyjadřovat svůj názor i během fóra. Věřím, že toto fórum je jen první krok k lepší Evropě, kde se budou děti více zapojovat do evropských problémů a do participace na vyšší úrovni.

Adriana Pricop 2. B