Azylový dům sv. Terezie

V pátek 25. září 2015 jsme v doprovodu paní profesorky Drnákové navštívili v rámci předmětu sociální služby Azylový dům sv. Terezie v Praze 8 – Karlín. Jedná se o zařízení, kde hledají pomoc lidé v tíživé životní situaci, kterou bez odborné pomoci nezvládají řešit. Azylový dům sv. Terezie poskytuje především nocleh, stravu, základní hygienu a oblečení, a to za symbolickou cenu. Přivítal nás velice milý personál a nově zrekonstruovaná budova. Pokud si pod pojmem azylový dům představíte špinavé pokoje, zápach a skleslé obličeje klientů, rozhodně se to netýká Azylového domu sv. Terezie. Prostory domu byly upravené a čisté. Příjemná paní průvodkyně nás provedla komplexem a bezprostředně odpovídala na naše časté dotazy. Prohlédli jsme si jídelnu, noclehárnu pro muže i ženy a kanceláře, kde se konají schůzky s klienty, za účelem pomoct jim v jejich nelehké situaci.
Exkurze byla zajímavá a poučná, poskytla reálný pohled na práci sociálního pracovníka. Všichni jsme se shodli na tom, že rádi pomůžeme lidem bez domova sbírkou potřebných věcí, např. teplé oblečení, hygienické potřeby, obvazový materiál.

Studenti 3. D