Diplomatic Spouses‘ Association (Hilton)

V neděli dne 1. prosince 2019 jsme se jakožto dobrovolníci zúčastnili dobročinné akce v hotelu Hilton, pořádané DSA (Diplomatic Spouses‘ Association) Prague. Výtěžek z této krásné vánoční akce šel kompletně na charitu.
Po srazu každý dostal svou přidělenou roli a byli jsme rozmístěni na jednotlivá stanoviště v prostorách akce. Mezi naše role spadali piloti – rozvádějící vystupující skupiny do šaten a na podium, skenování vstupenek či hlídaní klíčů, lidé podávající návštěvníkům informace a navigaci hotelem, pomocníci u bezpečnostní prohlídky.
Jako dobrovolníci jsme byli rozděleni do dvou směn po třech hodinách práce. Návštěvnost byla vyšší než minulý rok, jak bylo předpokládáno, a bylo to vidět obzvláště v ranním návalu návštěvníků. I počet zemí, které zde nabízely své výrobky, se letos zvýšil na 50. V nabídce byly sýry, suvenýry, víno a jiný alkohol, oblečení, různé upomínkové předměty a pochutiny.
Po skončení našich směn jsme se mohli také nechat strhnout vánoční náladou, pustit se do průzkumu trhů a nechat se unést zpěvem či tancem vystupujících.
A co jsme si odnesli? Krom únavy a bolavých zad především úžasný zážitek, pocit, že jsme pomohli s dobrou věcí …

Za kolektiv studentů Matěj KULHÁNEK, 2. A