DIPLOMATICKÝ PROTOKOL A ETIKETA

Přednášku vedla Ing. Štěpánka Marková z CEVRO Institutu, kde působí jako garant předmětu diplomatický protokol a etiketa.
Studenti 3. A, 3. B se dozvěděli zajímavosti o organizaci protokolární činnosti oficiálních návštěv ze zahraničí, jak probíhají slavnostní ceremoniály, pietní akty atd.

Mgr. Ľubica Drnáková

 

Ve čtvrtek 23. září 2021 poctila naši školu návštěvou paní Ing. Štěpánka Marková, ředitelka AQUAPALACE VIP CLUB, jako profesionální odborník na diplomatický protokol a etiketu.
Ve své přednášce se zaměřila především na praktické dovednosti v rámci společenského chování v diplomacii a doplňovala je zajímavými zkušenostmi z organizování protokolární činnosti oficiálních návštěv ze zahraničí.
Ve dvou hodinových blocích jsme se dozvěděli o různých diplomatických profesích a hodnostech, základech chování v diplomatickém prostředí a celkově jak předcházet společenským faux pas. Předvedla nám praktické ukázky zdravení, oslovování a představování osob a správné stolování ve společnosti. Během přestávky si bylo možné prohlédnout různé rekvizity z prostředí diplomacie, např. vizitky, pozvánky, zasedací pořádky, jídelní lístky i takzvané „minutovníky“, které popisují průběh významné diplomatické události takřka minutu po minutě.
Přednáška byla nesmírně zajímavá a poučná, přinesla nám spoustu vědomostí nejen do studijního, ale i každodenního života, a věříme, že se s paní inženýrkou ještě někdy v budoucnu setkáme.

Za studenty 3. A, 3. B – Petr Kadleček, Dora Kovandová