Dívčí výlet do Vídně

Dne 27. června 2018 jsme se s dívkami z 1. D, 2. B a 2. D vypravily na jednodenní výlet do rakouské metropole. Pro mnohé to bylo první setkání s městem, se kterým naši zemi spojuje tolik společného. Naší první zastávkou bylo letní sídlo  Habsburků – zámek Schönbrunn, kde jsme zhlédly dvacet sedm komnat s množstvím zajímavostí a měly tak možnost nahlédnout do života jeho obyvatel, dávných panovníků monarchie. Mezi nimi upoutal např. pokoj pro zkrášlování císařovny Sissi a také fakt, že bylo v číslování místností z pověrčivosti vynecháno číslo 13. Následně jsme se odebraly do centra Vidně, kde se na náměstí u chrámu Stephansdom skupina rozdělila a každá si mohla prohlížet město podle svého zájmu. Zájezd potěšil, jen některé dívky litovaly, že v tom krátkém zastavení bylo málo času na podrobnější prohlídku Vídně.

Za pedagogický doprovod Mgr. Ľubica Drnáková, PhDr. Anna Borůvková a Paedr. Jaroslava Šedá a za studentky Tereza Bauerová, Pavlína Budařová, Anna Stránská a Veronika Raisová