Education First

Na naší škole se ve čtvrtek 16. dubna 2015 konala velmi zajímavá přednáška na téma „možnosti studia v zahraničí.“ Celá přednáška probíhala v anglickém jazyce, za velmi přátelské atmosféry a nutno podotknout i s velmi milými moderátorkami. Celá přednáška probíhala spíše formou hry a diskuze, než jen nudného a suchého monologu. Mohli jsme si i na vlastní kůži vyzkoušet jaké to je, dělat přijímací zkoušky z anglického jazyka, to co se nám ze začátku zdálo tak těžké, se po pár větách na vysvětlení změnilo v cosi triviálního. Velmi jsem ocenil možnost takovéto přípravy a osvětlení praktik firem, které za těmito testy stojí.

M. Souček (3. B)

Včerejší dopoledne jsme strávili zcela netradičně. Společně jsme se sešli v aule na přednášku od EF (Education first) na téma „studium v zahraničí“. Přednáška byla zajímavá už tím, že celá probíhala v anglickém jazyce a i my sami jsme měli možnost se zapojit a odpovídat na pokládané otázky. Pro mě, jako pro studentku prvního ročníku, byla přednáška velmi přínosná a všichni jsme si pomocí zjednodušeného testu TOEFL vyzkoušeli, jaká je úroveň studia v zahraničí. Tento test se skládá ze čtyř částí (reading, writing, listening, speaking).

Slečna, která přednášku vedla, nám všem objasnila, v čem celý test a studium spočívá.

Závěrem nám bylo sděleno, že i přes to, že je test poměrně drahý a náročný, musíme si jít za svým snem a dělat to, co nás baví a nesmíme se zastavit před žádnou překážkou.

Ač byla přednáška především pro starší ročníky, každý z nás si odnesl spoustu nových informací a zkušeností a taštičku plnou dárků.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří nám umožnili se této přednášky zúčastnit a ukázali nám nové možnosti!

N. Čvančarová (1. A)