Informační centrum OSN

V rámci probíraného učiva se dne 16. dubna 2015 naše třída 3. C zúčastnila odborné přednášky v Informačním centru OSN v Praze. Měli jsme možnost poznat, jak fungují orgány OSN a jakým způsobem tato mezinárodní organizace vystupuje při neshodách mezi státy.

V úvodu jsme viděli krátký dokument, který se věnoval různým krizím v Africe a dále také občanské válce v Sýrii. Na dokumentu jsme viděli, jak se OSN lidem v těchto konfliktech snaží pomoci a dodává jim humanitární pomoc, zejména potraviny. Nepostradatelnou součástí přednášky byla také činnost Rady bezpečnosti OSN. Přednášející nám nastínil, jak funguje Rada bezpečnosti OSN, a dále nám virtuálně představil zasedací místnost, ve které státy zasedají. Na závěr přednášky věnoval přednášející prostor našim dotazům.

Mně osobně se tato exkurze moc líbila, protože si po ní už  dokážeme představit, jak celá OSN funguje. Myslím si, že to bylo velmi přínosné.

Také bych chtěla poděkovat naší profesorce Mgr. Jarmile Chalupové za zajímavou exkurzi.

 Kateřina Kalašová, 3. C