Euroscola – „Sbírka pro Mukačevo“

Začátkem října 2015 jsme na naší škole zorganizovali sbírku pro mezinárodní humanitární organizaci ADRA, která pomáhá lidem v nouzi. Rozhodli jsme se podpořit děti ze sociálně slabých rodin v ukrajinském městě Mukačevo. Od kompetentních pracovníků ADRY jsme zjistili konkrétní potřeby dětí a vyhlásili ve škole sbírku. Studenti přinášeli do vyhrazených prostor školy školní potřeby (sešity, psací a rýsovací potřeby…) a kuchyňské nádobí (talíře, příbory, hrníčky, misky…). S ředitelem ADRY, panem Ing. Radkem Špinkou, se následně domluvil odvoz darů do skladových prostor pražské pobočky této humanitární organizace. Využili jsme pozvání a zúčastnili se také exkurze v pobočce pražské ADRY, a to se třídou 3.A, která se sbírky aktivně zúčastnila a pomáhala s její organizací. Pan ředitel a jeho spolupracovníci nám představili projekty, na kterých se ADRA u nás i v zahraničí aktivně podílí. Máme radost z toho, že jsme se stali součástí jednoho z nich a mohli pomoci tam, kde naši pomoc potřebují. Zároveň chceme požádat o „Like“ na facebooku Informační kanceláře Evropského parlamentu v sekci „Příspěvky návštěvníků“.