Exkurze v Dětském integračním centru

Dne 21. listopadu 2018 se třída 3. D v rámci odborné praxe zúčastnila odborné exkurze v Dětském integračním centru a speciální mateřské škole Hurbanova, v Praze 4 Krč.
Naše návštěva začala přivítáním paní zástupkyní Mgr. Blankou Sarázovou, která nás provedla celým zařízením. Prohlédli jsme si speciální třídy, rehabilitační prostory, včetně rehabilitačního bazénu, vířivky a sauny. V této části pracují s dětmi fyzioterapeuti.
Dětské integrační centrum, jak jsme měli možnost vidět, je tvořené mateřskou školou se speciálními třídami, speciálně pedagogickým centrem a rehabilitační péči s vodoléčbou. Součástí naší návštěvy byla i odborná přednáška, kde nám Mgr. Sarázová přiblížila, jakým způsobem pracují a jaké metody používají paní učitelky při práci s postiženými dětmi. Seznámila nás s provozem školky a s jejím ekonomickým zázemím. Zaujala nás i školní zahrada s ekologickým zaměřením a nová kavárna, sloužící pro rodiče, ale i pro různé návštěvy.
Na závěr exkurze studenti předali paní zástupkyni malé dárky pro děti, v podobě vlastnoručně ušitých hraček, které vyrobili na hodinách estetické výchovy.
Exkurze a celé zařízení v nás zanechalo samé dobré dojmy, nejenom tím, jak je vkusně a účelně zařízené a jaký nadstandard poskytuje postiženým dětem, ale též i přístupem a laskavou péči speciálních pedagogů. Zvláštní poděkování patří paní zástupkyni Mgr. Blance Sarázové za velmi vstřícné přijetí, odborný přístup a zajímavý výklad. Pro budoucí profesi v oblasti sociálních a právních služeb byla tato exkurze pro studenty velmi přínosná.
Chceme vyjádřit i poděkování vedení školky za maximální vstřícnost podílet se s naší školou na mezinárodním projektu. Přijetí německých studentek na čtrnáctidenní červnovou praxi je pro nás obrovskou pomocí a umožní nám to vyslat pár našich studentů na podobnou praxi do Berlína.

Mgr. Gabriela Kolářová