Exkurze ve věznici na Pankráci

Dne 9. listopadu 2015 jsme byli na exkurzi ve věznici na Pankráci, tedy v druhé největší věznici v České republice. Zde je ve výkonu trestu zhruba 1200 vězňů. Po prostorách věznice nás prováděl velice příjemný průvodce – tiskový mluvčí pan Mgr. Dolejší, který nám sdělil spousty zajímavých informací. V rámci této návštěvy jsme také nahlédli do cel, ve kterých musí odsouzení trávit nekonečné hodiny. Mnohé z nás například překvapil budíček odsouzených, jenž se v týdnu pohybuje kolem čtvrté hodiny ranní.

Naši prohlídku jsme zakončili v historické části věznice. Zde jsme si prohlédli tzv. „sekyrárnu“, kde kdysi přišlo o život mnoho lidí, mezi nimi samozřejmě i spousty nevinných. V těchto autentických prostorách na vás dopadne naprosto trýznivá atmosféra, jako byste se sami vžili do doby, kdy zde docházelo k mnoha popravám. O tom, že život za mřížemi není jen tak, se přesvědčil každý z nás na vlastní kůži. Byla to skvělá zkušenost pro nás všechny.

Za třídu 2. A Erik Tůma