Goethe Institut

V rámci výuky německého jazyka se studenti 1. B seznámili s Goethe Institutem – kulturní institucí SRN s celosvětovou působností, která podporuje znalost německého jazyka v zahraničí a pěstuje mezinárodní kulturní spolupráci.

Po samostatném prostudování webových stránek si studenti připravili mini-prezentace pro své spolužáky a vzájemně se tak informovali o fungování pražské pobočky institutu – zejména o nabídce nejrůznějších typů jazykových kurzů, mezinárodních jazykových zkouškách, zahraničních stipendiích, kulturních akcích či knihovně.

Následovala návštěva budovy pražského Goethe Institutu na Masarykově nábřeží spojená s projekcí německého filmu Kámoš (Ein Freund von mir, 2006) v originálním znění s českými titulky.

Film pojednával o zvláštním přátelství dvou naprosto rozdílných osobností a nabízel mimo jiné příležitost k zamyšlení nad tím, k čemu je vlastně člověku dobrý úspěch, majetek a kariéra, když trpí nedostatkem v oblasti mezilidských vztahů a neumí se radovat ze života.

Mgr. Martina Vykouková, Bc. Karolína Babíčková