Postřehy z Projektového dne

Ve středu 12. listopadu 2014 jsme si připomněli listopadové události roku 1989 promítáním časosběrného (deníkového) filmu „Z deníku Ivany A.“ od režiséra Karla Strachoty.

Ivana je mladá dívka, která si prošla během měsíců roku 1989 řadou významných událostí. Poslední ročník střední školy, maturitní ples, získání řidičského průkazu, maturita a nástup do práce. Podobné události zažívá většina mladých lidí. To, co ji odlišuje od ostatních, jsou deníkové zápisky zachycující 1 rok jejíma očima.

Po filmu následovala beseda s panem Ing. Miroslavem Vokounem (57 let), který je t. č. zaměstnán v Hydrometeorologickém ústavu v Praze. Nebyl ani disidentem ani hrdinou. Žil si v letech normalizace „obyčejným“ občanským životem, ale postrádal svobodu. Jeho hlavní pohnutkou, proč přišel besedovat s mladými lidmi bylo, aby se nikdy nezapomnělo na léta nesvobody. Jeho vyprávění nám umožnilo, abychom si trochu uměli představit, jak se tehdy žilo.

Děkujeme naší třídní učitelce Aleně Pavlíčkové, že nám takovou akci zprostředkovala a ostatním učitelům, že nám dali prostor a podporu.

Studenti 2. B