Hanácké Atény

Na konci školního roku 2015/16 podnikla třída 2. A se svou třídní učitelkou Mgr. Veronikou Starou třídenní výlet. V odpoledních hodinách jsme dorazili do městečka Hulína, kde jsme měli zajištěné ubytování a odpočinuli se po dlouhé cestě vlakem spojené s adrenalinovým zážitkem, když jednomu ze spolužáků vlak málem ujel 😀

Druhý den nás čekala opět cesta vlakem, tentokrát do Bystřice pod Hostýnem, odkud jsme pěšky putovali na známé poutní a výletní místo – horu Sv. Hostýn. Po výtečném obědě jsme pokračovali putováním po krásné moravské krajině hostýnských vrchů na turisty oblíbené místo Rusava. Část třídy zde výlet zakončila koupáním v místním koupališti. Poslední den výletu pak byl věnován Hanáckým Aténám – městu Kroměříži. Zde jsme navštívili celou řadu památek, které jsou zapsány v seznamu UNESCO, mj. např. Arcibiskupský zámek, podzámeckou zahradu, Květnou zahradu či zámeckou věž s unikátním výhledem na rovinatou oblast Hané. Ve večerních hodinách jsme šťastně a v pořádku dorazili do matičky Prahy s vidinou vysvědčení a následně prázdnin. Výlet se jednoznačně povedl, a tak doufáme, že příští školní rok opět vyrazíme za poznáváním krásy koutů naší vlasti a novými zážitky, na které budeme ještě dlouho, snad i po letech, vzpomínat.