Hasičská záchranná stanice se 4. B

Dne 7. září 2017 navštívila 4. B hasičskou stanici v Modřanech. Exkurze trvala 3 hodiny. V první polovině jsme se dozvěděli vše praktické, co dělat a nedělat pokud se stane nějaká havárie, hrozba utonutí či požár.
Dozvěděli jsme se také, co si s sebou zabalit při evakuaci. Pro většinu z nás bylo novinkou, že se snadno a rychle díky očíslovaných lamp či jiných označeních, linka dozví, kde se právě nacházíme. Druhou polovinou nás provázel hasič, který nás seznámil s vozidly a ukázal nám všechny druhy hasičského oblečení. Na konci se žáci mohli obléci do některých z určených obleků a vyzkoušet si tak tíhu, kterou musí hasiči dennodenně nosit.
Exkurze byla velmi zajímavá a především přínosná. Nikdy nevíme, co nás může potkat, ale díky této exkurzi jsme připraveni.
Děkujeme!

Barbora Novotná 4. B