Hledá se LEADr.

Dne 14. listopadu 2017 jsme se v Goethe Institutu jako třída s Mgr. Yvettou Halešovou zúčastnili politické debaty s názvem Hledá se LEADr.
Na tuto debatu o občanské angažovanosti, kterou pořádala organizace Člověk v tísni, byli pozváni velmi zajímaví hosté – nově zvolený poslanec za KDU-ČSL a starosta Městské části Prahy 7 Jan Čižinský, zastupitel obce Vroutek David Šebesta, vítězka soutěže Hledá se LEADr. 2017 Sabina Nguyenová a vítězka ceny Gratis Tibi 2016 Pavla Hudcová. Vše probíhalo pod moderátorskou taktovkou Jana Bumby z Českého rozhlasu.
Celá debata byla vedena v duchu občanského aktivismu. Představili nám projekt Hledá se LEADr., do kterého se můžeme příští rok aktivně zapojit. Jedná se o zajímavou kombinaci soutěže a vzdělávání účastníků. Cílem je motivovat mladé lidi k zájmu o komunální politiku. Projekt chce ukázat, že mladí lidé, kteří mají skutečný zájem, dobrý nápad a ví, jak ho uskutečnit, mohou mnohé změnit k lepšímu.
Tuto akci vnímáme jako podnětnou a zajímavou, a to hlavně z hlediska rozšíření obzorů v oblasti fungování komunální politiky a aktivismu studentů. Pomohlo nám take pochopit to, o čem se nyní učíme v politologii v rámci hodin ZSV.

Nicolas Roman Fabián a Natálie Přádová , 2. D