Každý svého zdraví strůjcem

Dne 13. září 2016 se třída 3. D v rámci předmětu zdravotní nauka zúčastnila s paní profesorkou Kolářovou 9. putovní výstavy pořádané organizací Liga proti rakovině s názvem ,,Každý svého zdraví strůjcem“.

V rámci akce se studenti seznámili s prevencí i léčbou tohoto závažného onemocnění a mohli si ověřit, jak jsou na tom se zdravotním stavem oni sami. Je důležité se o své zdraví starat a začíná to prevencí.

Výstava byla zaměřena zejména na tyto druhy onkologických onemocnění:

  • Rakovina kůže
  • Obezita a její následky
  • Rakovina děložního čípku
  • Rakovina plic
  • Rakovina prostaty

Výstava byla zpestřena testem, za který si při správném vyplnění mohli žáci či široká veřejnost vyzvednout různé ceny.

Celá výstava byla velice zajímavá a především pro naši praxi velmi užitečná.

Terezka Lázňovská, Julie Mikulová