Koncert NYU Madrigal Singers a Jazz Choir

Ve středu 16. března 2016 naši školu navštívily dva newyorské sbory: NYU Madrigal Singers a Jazz Choir. Jejich koncertu se měli možnost účastnit studenti druhých a třetích ročníků. Oba sbory pro nás připravily program skládající se z několika písní, a to popových, jazzových i klasických. První sbor nás všechny uchvátil svým podáním velmi známé popové písně Viva la vida od britské skupiny Coldplay. Druhý sbor sklidil největší potlesk jazzovou písní Feeling good, kterou proslavila americká zpěvačka Nina Simone.

Po překrásném koncertu následovala beseda, na jejíž úvod se každý člen sboru představil, poté následovaly otázky nás, studentů, a nakonec jejich zodpovězení ze strany sboristů a jejich sbormistrů.

Byl to jedinečný zážitek: jednak setkání se studenty z Ameriky, spojené s otestováním našich znalostí z anglického jazyka při besedě, jednak poslech výborné hudby.

Velmi děkujeme za umožnění tohoto setkání. Byla to akce, na kterou budou všichni studenti dlouho vzpomínat, a to zejména proto, že se někteří sboristé stali rovněž našimi kamarády.

Sára Špeldová, 3. A