Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Dne 1. prosince 2017 jsme se zúčastnily slavnostního předávání bronzových a stříbrných Mezinárodních cen vévody z Edinburghu. Akce se konala v Praze v Českém muzeu hudby. Z naší školy bylo bronzovým odznakem a diplomem oceněno šest studentek. O každém oceňovaném bylo řečeno něco málo o jejich činnosti v soutěži. Mě osobně zaujala činnost slečny, která se věnovala háčkování čtverců, ze kterých se poté vyráběly deky a posílaly se do Afriky. Celou akci moderoval ambassador DofE Lukáš Kotlár, nositel zlaté medaile, který naši školu již v předchozím roce navštívil. Veškerá ocenění byla předána samotným ředitelem DofE pro ČR Tomášem Vokáčem. Celkové předávání cen trvalo přibližně hodinu a poté pro nás byl připraven raut v podobě chlebíčků a různých zákusků. Akce byla velice vydařená a dobře zorganizovaná, jídlo bylo výborné a prostory muzea dodaly sváteční atmosféru. Doufám, že se příští rok opět zúčastní tak hojný počet úspěšných mladých lidí a že naše škola opět bude zastoupena.

Barbora Feňáková, 4. B