Mlhavá objektivita

Dne 16. listopadu 2021 se ve Střední škole Drtinově uskutečnil workshop pod názvem Mlhavá objektivita. Akce probíhala první a druhou vyučovací hodinu ve třídě 3. A.
Cílem bylo seznámit se s problematikou médií a jejich vlivu na společnost a názory lidí. Nejdříve se trochu povídalo o médiích a co si pod nimi má člověk vlastně představit. Následně byli žáci rozděleni do pěti skupin: vláda, bulvární noviny, seriózní noviny, ekologové a továrna. Jejich úkolem bylo reagovat na zjištění, že se kolem školy objevil škodlivý kouř, a poté psát svoji reakci na simulovaný Twitter. Na konci aktivity se konalo jednání, kdy měly jednotlivé skupiny možnost si položit otázky a rozpoutat diskuzi. Na závěr workshopu se žáci vyjádřili k průběhu aktivity a zhodnotili problematiku médií.

Anastasiya Melanchuk
studentka 3. A