Možnosti studia, práce a praxe v zahraničí

Ve středu 7. prosince 2016 jsme měli panelovou diskusi ohledně práce, studia a praxe v zahraničí.
Diskuse byla vedena v anglickém jazyce, takže jsme si procvičili i angličtinu. Báli jsme se, že nebudeme rozumět, ale nakonec jsme to zvládli.
Dozvěděli jsme se něco o programu Erasmus, který posílá studenty do zahraničí studovat. Zjistili jsme, že cestování tímto způsobem není jen pro „bohaté“ lidi, ale že existuje spoustu organizací, které vám hradí cestu, bydlení a jídlo, nebo aspoň z větší části. Také už víme, že se dá tímto způsobem navázat plno kontaktů, které nám pomohou jak v cestování, tak i při dalších pracovních příležitostech v zahraničí.
Zajímavé je i to, že praxe v zahraničí vám otevírá  plno pracovních příležitostí i u nás v České republice. A poslední plus je to, že se tímto způsobem dá ještě více naučit cizí jazyk. Diskuse nás velice zaujala, jelikož nám toto téma přiblížili lidé, kteří si tím sami prošli a hlavně nám vyprávěli i své zážitky a historky.
Náš největší poznatek je, že přednášky nemusí být nuda.

Lucie Jizbová, 1. C